Державний навчальний заклад
77316, Івано-Франківська обл.
Калуський р-н. смт. Войнилів
вул. 50-річчя УПА, 5
тел.( 03472) 96-3-66, факс 96-7-12.
Vpl1963@ukr.net

foto1

Невід’ємною складовою професійно-практичної підготовки в ліцеї є удосконалення виробничого навчання та виробничої практики для підвищення якості навчально-виховного процесу, що є запорукою успішної підготовки кваліфікованих робітників, здатних до діяльності, сповненої інтелектуальним і творчим змістом.

Практична підготовка проводиться у навчально-виробничих майстернях, навчальних лабораторіях, навчально – виробничих підрозділах, а також на робочих місцях підприємств.

Форми організації виробничого навчання обираються довільно майстрами з урахуванням сучасних освітніх технологій, регіонального компоненту та вимог роботодавців. У процесі виробничого навчання учні вирішують різноманітні виробничі завдання, спрямовані на вироблення певних навичок і вмінь, що стануть необхідними учням у майбутній роботі.

Система виробничого навчання будується на принципі групування окремих частин, елементів змісту виробничого навчання та послідовності їх вивчення. Проблемна побудова виробничого навчання активізує мислення учнів. Його мета – не просто дати інформацію для запам’ятовування, а поставити навчальну проблему, максимально наближену до виробництва, зіткнення з якою створить проблему ситуацію.

Робочі місця учнів відповідають вимогам техніки безпеки і виробничої санітарії. Заняття у майстернях поєднуються з навчанням на виробництві. Його мета – засвоєння прогресивних технологічних процесів і перейняття досвіду передових працівників. Під час навчання на виробництві учні набувають професійної самостійності, практичного досвіду, знайомляться з правилами поведінки і внутрішнього розпорядку на підприємстві, з життям трудових колективів. Майстер попередньо знайомиться з технологічними процесами і добирає роботи, максимально наближені до тем програми. Навчання у складі бригад кваліфікованих робітників дозволяє досягнути найкращих результатів, оскільки учні швидко вчаться виконувати види робіт, поповнюють професійні знання і набувають виробничих навичок.

Високий професіоналізм і компетентність, глибокі знання, володіння вміннями й навичками на рівні останніх досягнень науково-технічного прогресу та інші загальнолюдські якості притаманні випускникам ліцею, конкурентоспроможних на ринку праці.