Державний навчальний заклад
"Войнилівський професійний ліцей"
77316, Івано-Франківська обл.
Калуський р-н. смт. Войнилів
вул. 50-річчя УПА, 5
тел.( 03472) 96-3-66, факс 96-7-12.
Vpl1963@ukr.net

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

СНІД: знати, щоб жити…

Як відомо, темпи поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні прискорюються. Епідемія ВІЛ вражає переважно молодих людей, втрати від СНІДу припадають на найкращу вікову групу, як з точки зору найвищої соціальної активності громадян, так і з точки зору репродуктивної функції людини. Недостатня обізнаність з питань ВІЛ/СНІДу та відсутність життєвих навичок сприяють уразливості цієї групи.

  У народі кажуть, що здоров’я за гроші не купиш. Проте зберегти власне здоров’я  ви можете самі. Жити цікаво, самореалізуватися в житті, займатися фізкультурою і спортом, уміти організувати своє дозвілля – все це в змозі мати здорова людина.

 Людина, яка володіє інформацією, яка прагне до всебічного гармонійного розвитку,  має можливість прожити своє життя так, як бажає.

 

                            Інформація для учнівських груп!

Існують три основних шляхи передачі ВІЛ від однієї людини до іншої:

    Під час статевого контакту з ВІЛ-інфікованою людиною, якщо статевий акт не був захищений – як правило, переважно;

    Коли цілісність шкірних покривів порушується гострим предметом (голкою, бритвою або інструментом для нанесення татуювання), яким перед цим користувалась людина і кров якої залишилась на цьому предметі. Ризик інфікування ВІЛ найбільший при повторному використанні шприца чи голки для введення ліків або наркотиків після ВІЛ-позитивної людини, а також при переливанні крові, що містить ВІЛ;

    ВІЛ також може передаватися плоду від інфікованої матері під час вагітності і пологів або через молоко матері після народження дитини.

Кожен учень повинен задуматись про тих людей, які стали  жертвою ВІЛ/СНІДу. Адже всі люди впевнені, що їх це не торкнеться.  

     Запам`ятайте!  ВІЛ/СНІД – це реальна загроза, яка раптово може опинитися в житті кожної людини.

Робота психолога з учнями, які проживають у гуртожитку

Місце спільного проживання учнівської молоді, яка приїхала, щоб навчатися у нашому навчальному закладі, із селищ, міст області або інших регіонів України – є гуртожиток .

       З початком навчання у професійно-технічному навчальному закладі учням необхідно засвоїти вимоги норм поведінки, традиції закладу освіти, увійти до складної системи міжособистісних і групових взаємин, посісти своє місце в житті групи, самоствердитися, виявити свої інтереси, навчальні, професійні та творчі можливості, тобто адаптуватися до навчального закладу, групи, майбутньої професії. Для мешканців гуртожитку від першого дня поселення існує потреба ще й призвичаїтися до правил спільного проживання з людьми, які до цього часу не були знайомі.

       Знайти можливості для відпочинку, підготовки домашніх завдань, місце, щоб побути на самоті й водночас сформувати свої грані співіснування із сусідами по кімнаті, іншими мешканцями гуртожитку. Для підлітка з низьким рівнем соціалізації це надзвичайно складно. Саме тут я стараюсь прийти на допомогу мешканцям гуртожитку.

Тренінг щодо безпечної міграції та працевлаштування

Протягом квітня місяця у Войнилівському професійному ліцеї під керівництвом практичного психолога проводились учнями-тренерами превентивні заходи з метою підвищення рівня обізнаності учнівської молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування. Було проведено 5 заходів і охоплено 98 учнів 1,2,3 курсів.

Заходи проводились за такими темами:

-         Інформаційна акція « Торгівля людьми – сучасне рабство»

-         Дві виховні години – «Розпізнай небезпеку вчасно»

-         Круглий стіл «Поради щодо безпечної міграції та працевлаштування».

Випуск стінгазети «Правила безпечної подорожі»

-         Гра  «Галопом по Європі».