Виховання – велика справа: воно вирішує долю людини.

В.Белінський

Виховний процес – це не сума напрямів діяльності, яка складається з морального, сімейного й інших видів виховання, це єдиний і цілісний процес формування людини.

Дочірні категорії

В позаурочний час працюють в ліцеїі  гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції та предметні гуртки. До гурткової і позаурочної роботи залучено більше ніж 150 учнів і всіх мешканців гуртожитку.

Протягом навчального року в ліцеїі проводяться спартакіади з різноманітних видів спорту (міні-футбол, волейбол, настільний теніс, шахи, шашки, атлетизм) як для учнів ліцею так і для мешканців гуртожитку.

Працюють гуртки художньої творчості та фізичного розвитку:

• вокально-інструментальний;
  • танцювальний;
  • художнього читання;
  • фольклорний;
  • важкої та легкої атлетики;
  • настільного тенісу.

Використовуються різноманітні форми виховної роботи та організації відпочинку учнів: предметні  декади, лекції, бесіди, диспути, читацькі конференції, конкурси, відвідування музеїв, інтелектуальні ігри, зустрічі зі знатними людьми, лікарями, працівниками правоохоронних органів, представниками підприємств-замовників робітничих кадрів, екскурсії та інші.

Книги – кораблі думки, які плавають хвилями часу і несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.

Ф. Бекон