Державний навчальний заклад "Войнилівський професійний ліцей" — 80 років від Дня народження Миколи Сингаївського
Державний навчальний заклад
"Войнилівський професійний ліцей"
77316, Івано-Франківська обл.
Калуський р-н. смт. Войнилів
вул. 50-річчя УПА, 5
тел.( 03472) 96-3-66, факс 96-7-12.
Vpl1963@ukr.net

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

          

                                                             12 листопада виповнилося 80 років від Дня народження Миколи Сингаївського – поета-пісняра, лауреата літературних премій імені Миколи Трублаїні, імені Миколи Островського та імені Лесі Українки. У бібліотеці ліцею була розгорнута виставка «Любов свою віддам землі, яка мене на світ родила!»

Микола Сингаївський — талановитий продовжувач кращих традицій українського красного письменства. Він- автор десятків поетичних збірок,

Микола Сингаївський цікавий саме тим, що його дорога до слова, як і вся творча біографія, практично не розлучалася з поезією теплих лугів, ластівочих весен, а відтак і поезією праці, причетністю до співучого розмаїття краси природи... Уже в статечному віці Микола Сингаївський зізнався, що вся його творчість, рядки поезії чи прози — з трави, гаїв і перелісків, віковічних зеленошумних борів і поліських озер, невеличких річок і льоноцвітних ланів, житніх перепелиних вечорів і жайворонкових світанків. У них — його душа...

Багато мелодій, написаних на вірші поета, стали «співучими» серед людей. Великим прикладом стала пісня на музику В.Верменича «Чорнобривці». Вона стала не просто народною, вона вже, якщо можна так висловитися, «міжнародна». Перетнувши гори-ліси, моря-океани, вона лунає різними мовами у Франції й Канаді, Південній Америці, ба навіть у Японії.

Відомо, що де б не оселились українці, там неодмінно знайдеться клаптик землі для плекання чорнобривців. І неодмінно лунатиме в дружньому колі , поміж інших пісень, як тепер говорять, знакових , оця:

Чорнобривців насіяла мати…